عمل جراحی باندینگ معده + بهترین جراح

بهترین جراح باندینگ در تهران

جراحی باندینگ معده یکی از روشهای جراحی لاغری میباشد که در آن جراح، به وسیله نصب یک حلقه ای از جنس سیلیکون یا همان باندینگ، در قسمت بالایی معده بیمار و تزریق مایع به داخل حلقه معده را از آن قسمت جمع می کند و به دو قسمت بالایی که اندازه یک فنجان است و قسمت پایینی معده مبدل میکند. پس از انجام جراحی باندینگ معده، بیمار پس از خوردن مقدار کمی غذا،احساس سیری کاذب میکند و دست از غذا خوردن میکشد و این مکانیزم به مرور مانع از پرخوری شده و فرد کاهش وزن خوبی را تجربه میکند.

بنابراین ما درگروه جراحی اسلیو آقای دکتر مهدی هاشم آقائی در این مقاله قصد داریم به شما عزیزان بررسی کاملی از جراحی باندینگ معده داشته باشیم و به کسانی که تصمیم دارند اطلاعاتی را در این زمینه کسب کنند که بر اساس آن یک تصمیم مناسب را در خصوص اینکه آیا جراحی باندینگ معده را انجام بدهند و مزایا و معایب این متد را بدانند و سایر مواردی که به عنوان یک چراغ راه برای متقاضیان لاغری باشد. پس لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

جراحی باندینگ معده چیست؟

عمل باندینگ معده

جراحی باندینگ معده یکی از روش‌های تهاجمی در عرصه جراحی های لاغری، می باشد که فرد پس ازانجام روشهای غیر تهاجمی و عدم دستیابی به وزن دلخواه میتواند با مشاوره گرفتن از جراح مناسب باندینگ معده ازین روش استفاده نماید. در این روش، جراح با استفاده از یک حلقه که از جنس سیلیکونی و قابلت تنظیم دارد، فضای معده را به دو قسمت تقسیم می نماید که این دوقسمت از طریق یک فضای کوچک شده به هم ارتباط دارند.

مکانیزم این حلقه بدین صورت است که از طریق ایجاد یک فضای کوچک در بالای معده، پس از مصرف مقدار کمی از غذا سریعا پر شده و سیگنالهای مبتنی بر سیری را به مغز ارسال میکند و فرد سریعا دست از غذا خوردن میکشد و این مکانیزم باعث میشود از طریق محدودیت در مصرف غذا، شما پس از مدتی وزن خود را به میزان دلخواهتان برسانید.

روش جراحی باندینگ معده

جراحی باندینگ معده اکثرا به شیوه لاپاراسکوپی یا همان بسته انجام می شود که در این روش، ابتدا جراح باندینگ معده، برش‌ هایی کوچکی را بر روی قسمتهایی از شکم که از قبل تعیین شده است ایجاد مینماید و ازمیان این برش‌ ها، یک حلقه سیلیکونی مخصوص را به داخل شکم وارد کرده و در بخش بالایی معده قرار می دهد.

پس از قرار دادن حلقه به دور شکم، مایعی به داخل حلقه تزریق می گردد و به واسطه تزریق مایع به درون حلقه میزان محدودیت فضای معده تنظیم میشود. پس از اتمام کار فضاهای برش داده شده بر روی شکم از طریق بخیه بسته شده و پس از چند روز بسته به وضعیت بهبودی بیمار از بیمارستان یا کلینیک مرخص میشود.

عمل جراحی باندینگ معده مناسب چه افرادی است؟

عمل باندینگ معده اگر توسط جراح متبحر و مجرب انجام گیرد میتواند نتایج چشمگیرتری را برای افراد متقاضی عمل باندینگ داشته باشد. اصولا عمل باندینگ معده برای افرادی که از روشهای طبیعی کاهش وزن نتیجه مطلوب و دلخواه خود را نگرفته اند و به دنبال روشی هستند که در اندامهای داخلی آنها برشی ایجاد نشود و بتوانند در صورت عدم رضایت یا رسیدن به وزن دلخواه آن را از بدن خود خارج کنند، عمل باندینگ معده پیشنهاد قابل تاملی است.

عوارض جراحی باندینگ معده

معمولا افرادی که تحت عمل جراحی باندینگ معده قرار گرفته اند به مشکلات کمتری نسبت به سایر عملهای لاغری دچار میشوند، البته درصد موفقیت در این عمل در افراد مختلف، بسیار متفاوت است. بیشترین مشکلاتی که بعد از عمل جراحی باندینگ معده برای افراد ایجاد میشود شامل موارد ذیل میباشد:

شایعترین و بیشترین مشکلی که در افراد پس از انجام جراحی باندینگ معده ایجاد میشود، احساس تهوع و استفراغ به دلیل پر شدن سریع ظرفیت معده است که البته با تنظیم صحیح حلقه معده، توسط یک جراح متبحر این متد و رعایت رژیم خاص بعد از عمل، تا حدود زیادی این مشکلات کاهش می یابد.

به دلیل جابجا شدن حلقه و ایجاد اصطکاک بر روی معده ممکن است که فرد دچار عفونت داخلی شود. به دلیل این که ظرفیت غذایی در معده، بسیار محدود شده است و فردی که تحت عمل جراحی باندینگ معده قرار گرفته بایستی که از رژیم ومراقبتهای خاصی پیروی کند.

مزایای عمل جراحی باندینگ معده

کاهش وزن نسبتا سریع و طولانی مدت که برای افراد با بی ام آی بالای 40 بسیار مفید است. به دلیل اینکه در عمل جراحی باندینگ معده هیچ قسمتی از معده یا روده از مکانیزم گوارش خارج نمی شود بنابراین فرد دچار کمبود ویتامین و مواد معدنی نمیشود.

به دلیل عدم برش خاص در درون شکم فرد کمتر دچار عفونت های بعد از عمل خواهد شد. به دلیل اینکه حلقه معده یا همان باندینک، قابلیت تنظیمی دارد، در افرادی که از تهوع و استفراغ بعد از جراحی شکایت دارند میتوان تنطیم مجدد انجام داد و این مشکلات را بعد از عمل رفع نمود.

افراد مستعد عمل باندینگ معده

رژیم غذایی پس از جراحی باندینگ معده

رژیم غذایی پس از عمل جراحی باندینگ معده همچون سایر روشهای لاغری یک پروسه چند ماهه است و جراح معمولا یک رژیم خاص را برای فرد تعیین میکند که اگر رعایت شود کمترین مشکلات را خواهد داشت. بطور کلی رژیم غذایی در عمل جراحی باندینگ معده، در هفته اول استفاده از مایعات میباشد و سپس مصرف غذاهای پوره ای و نرم و درانتها نیز فرد با رعایت میزان مشخص مطابق با اصول رژیمی از غذاهای جامد نیز می تواند استفاده نماید

البته بایستی که از پر خوری در وعده های غذایی به شدت بپرهیزد چون که باعث ایجاد تهوع و استفراغ شده و همچنین ظرفیت معده از میزان مشخص شده بیشترمیشود و درنتیجه؛ شخص مزایای عمل را از دست خواهد داد. همچنین فرد بایستی پس ازجراحی باندینگ معده از مصرف همزمان مایعات به همراه غذای جامد به دلیل پر شده سریع معده و بروز مشکلات رفلکس معده و تهوع واستفراغ، بپرهیزد.

رژیم غذایی باندینگ معده

هزینه جراحی باندینگ معده

هزینه های جراحی باندینگ معده متاثر از فاکتورهای متعددی مانند دستمزد جراح و هزینه های مرتبط با کلینیک و یا بیمارستان، و هزینه تیم جراحی و وسایل استفاده شده در حین جراحی و نوع بیمه ها و تعهدات آنها می باشد.

با توجه به اینکه عمل جراحی باندینگ معده اغلب برای افرادی انجام می شود که از چاقی مفرط رنج می برند، بنابراین در تعهدات بیمه ای آنها، در صورت داشتن بیمه تکمیلی، قسمت زیادی از هزینه ها، به فرد عودت داده می شود. برای اطلاع از قیمت عمل جراحی باندینک معده و سایر روشهای جراحی میتوانید با مشاوران ما در این خصوص تماس حاصل کنید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

عمل جراحی باندینگ معده مناسبتر است یا اسلیو معده؟

هرعملی به فراخور محاسنی که دارد دارای معایبی نیز می باشد، که فرد متقاضی جراحی لاغری با توجه به شرایط خود و مشورت با یک جراح تخصصی لاغری معده ، بایستی بهترین روش انتخاب نماید. بصورت خلاصه و مفید میتوان گفت که عمل جراحی باندینگ معده صرفنظر از محدودیت های غذایی به دلیل اینکه یک عمل کمتر تهاجمی است و در صورت درخواست بیمار یا صلاحدید پزشک، قابلت جابجایی یا خارج کردن دارد.

بنابراین برای کسانی که میخواهند یک عمل ایمن تر و در یک برهه زمانی مشخص را داشته باشند، عمل جراحی باندینگ معده گزینه مناسبتری است ولی با توجه به اینکه این عمل نسبت به جراحی اسلیو معده، کاهش وزن کمتری در فرد ایجاد میکند و محدویت تغذیه ای زیادتری نسبت به جراحی اسلیو معده دارد میتوان گفت جراحی اسلیو معده از درصد مقبولیت بسیار بیشتری برخوردار است.

عمل بای پس یا باندینگ معده
عمل جراحی باندینگ معده مناسبتر است یا بای پس معده؟

 عمل بای پس معده به عنوان یکی از تهاجمی ترین روش جراحی های لاغری محسوب می گردد و معمولا در افراد دارای چاقی مفرط بهترین گزینه است. ولی عمل جراحی باندینگ معده در افرادی انجام میشود که درصد اضافه وزن پایینتری داشته و دوست دارند یک کاهش وزن مناسبی را در یک محدوده زمانی مشخص تجربه کنند و سپس حلقه را از معده خود خارج نمایند که البته درصد کاهش وزن ولاغری در این دو روش بسیار متفاوت بوده و روش جراحی بای پس معده صرفنظر از مشکلات مربوط به عدم تامین ویتامینها و غیره … روش بسیار ایده آل تری ازین جهت می باشد.

انتخاب بهترین جراح عمل باندینگ معده در تهران

همه انواع جراحی های لاغری براساس تحقیقات و آزمایشات متعددی که سالیان متمادی توسط متولیان امر که در این زمینه تخصصی مشغول به تحقیق و مطالعه هستند، ایجاد شده و پس از بارها آزمایش و خطا به عنوان یک روش استاندارد به جامعه معرفی شده است. بنابراین هر عملی براساس کارکردها و فوائد و تاثیرات مطلوبی که دارد توسط جامعه پزشکی و مردم، پذیرفته می شود 

در این بیان عمل جراحی باندینگ معده نیزبه عنوان یکی از روشهای استاندارد و شناخته شده در عرصه لاغری میباشد که در صورت انجام صحیح و اصولی این نوع جراحی، تاثیرات آن بسیار شگفت انگیز خواهد بود. بنابراین انتخاب جراح مجرب و متبحر بسیار حائز اهمیت بوده و هر گونه بی تفاوتی در انتخاب جراح مناسب، از تاثیرات مفید و موثر آن میکاهد و ممکن است نتایج مطلوبی را برای فرد، نداشته باشد

پس در انتخاب بهترین جراح در شهری مانند تهران که به عنوان مرکز خدمات پزشکی در سطح کشور به شمار می آید اهمیت دوچندان دارد. پس اگر انتخاب شما عمل جراحی باندینگ معده میباشد باید در انتخاب بهترین جراح باندینگ معده وسواس زیادی به خرج دهید و یک جراح مناسب و متعهد وبا تجربه کاری بالا را برای انجام جراحی خود انتخاب نمایید.

انتخاب گروه تحریریه مرکز جراحی اسلیو با توجه به در نظر گرفتن عوامل متعدد در انتخاب بهترین جراح باندینگ معده آقای دکتر مهدی هاشم آقائی میباشد که با انجام بیش از 5 هزار عمل موفق در عرصه جراحی های لاغری توانسته نامی پرآوازه برای خود کسب نماید.