عمل اسلیو بهتر است یا بای پس؟

بای پس یا اسلیو
2/5 - (1 امتیاز)

عمل اسلیو بهتر است یا بای پس عنوان سوالی است که اغلب کسانی که متقاضی انجام عملهای جراحی لاغری هستند در ذهنشان ایجاد میشود و کدامیک از این دو نوع عمل پر کاربرد و موثر در جراحی لاغری را باید انتخاب نمایند. از مهمترین دغدغه های کسانیکه درگیر انجام عمل جراحی لاغری هستند و تعارضاتی که به آن دچار هستند انتخاب روش جراحی لاغری مناسب و بهینه هست که از طریق آن نه نتها بهترین و مطلوب ترین نتیجه را بدست بیاورند بلکه عارضه های محتمل پیش رو بعد از جراحی و همچنین برگشت پذیری وزن خود را به صفر برسانند لذا ما در این مقاله از وب سایت دکتر مهدی هاشم آقائی قصد داریم که اطلاعاتی را که پاسخگوی این سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس را دهد را با شما عزیزان بررسی نماییم که در ادامه این دو روش (جراحی اسلیو و بای پس) را مورد مقایسه قرار داده و در انتها با ارائه پیشنهاد در این زمینه تا حدودی سعی در کمک به حل این موضوع نماییم.

بررسی عمل اسلیو بهتر است یا بای پس

روش عمل جراحی بای پس

در بررسی سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس، باید روش انجام جراحی بای پس معده و افرادی که مجاز به این عمل هستند را مورد ارزیابی قرار دهیم. عمل بای پس معده معمولا در افرادی انجام میشود که بی ام آی بالایی داشته باشند و در این عمل که تقریبا بیش از سه چهارم روده کوچک از قسمت اصلی جدا میشود که این بخشها شامل بخشی از دوازدهه و قسمت آخر بخش روده کوچک میباشد و در ادامه دو بخش روده کوچک به هم بخیه زده شده و اتصال می یابد و به خاطر اینکه آنزیم‌ های پانکراس و صفرا در هم آمیخته شده و ترشح آنها به دلیل این اتصال در کنار یکدیگر صورت میگیرد و در نتیجه این عمل، کالری کمتری جذب بدن میگردد.

با توجه به اینکه در این نوع عمل جراحی های متعددی انجام شده و سیستم گوارش از حالت طبیعی خود خارج میشود بنابراین یکی از نکات حائز اهمیت در پاسخ به سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس توجه به شیوه جراحی و میزان تغییراتی است که درون اندام جراحی شده اتفاق می افتد.

عمل بای پس

روش عمل جراحی اسلیو

یکی دیگر از مواردی که بایستی در پاسخ به سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس مورد بررسی قرار گیرد تحقیق در باره روش عمل جراحی اسلیو است که از جدیدترین و شناخته شده ترین و محبوبترین روشهای لاغری، محسوب شده و به دلیل عارضه بسیار کمتر و برگشت پذیری نزدیک به صفر، افراد زیادی متقاضی این عمل میباشند. در جراحی اسلیو معده دو رویکرد باعث کاهش وزن و لاغری میگردد که یکی به دلیل اینکه حجم معده بسیار کم شده و مقدار خیلی کمی غذا در داخل آن جای بگیرد و غذای زیادی به وسیله شخص خورده نمیشود زیرا سریعا احساس سیری به فرد دست میدهد و معده سیگنال تکمیل ظرفیت از طرف مغز دریافت میکند و دوم اینکه آن مقدار غذای خورده شده نیز جذب کالریش کاهش می‌یابد، بنا به این دو دلیل کاهش وزن در فرد اتفاق می افتد. عمل جراحی اسلیو علاوه بر جدا شدن قسمت اعظم معده، ابتدای روده کوچک نیز جدا شده و به آن بخش کم باقیمانده معده اتصال می یابد؛ لذا عملا قسمت زیادی از معده و روده کوچک از گردونه هضم غذا حذف میگردند که این دوعامل تاثیر بسیار بالایی در لاغری و رضایتمندی افراد تحت جراحی دارد.

اسلیو

عوارض عمل جراحی بای پس معده

در ادامه بررسی سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس بررسی عوارض ایجاد شده بعد از عمل است که بعد از عمل بای پس معده ممکن است فرد دچار سوء تغذیه و کمبود ویتامین و مواد معدنی شود که بدین دلیل نیاز است که رژیم غذایی خاصی زیر نظر متخصص تغذیه داشته باشد.

عوارض عمل جراحی اسلیو معده

عوارض عمل جراحی اسلیو معده به دلیل تغییرات ایجاد شده در معده و روده ممکن است اتفاق بیافتد که کمبود ویتامینهای دی و ب 12 و سنگ صفرا و سندروم دامپینگ از این جمله است که با بررسی عوارض این عمل میتوان تا حدودی به سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس در این زمینه پاسخ داد.

چند روز طول میکشه به زندگی طبیعیم برگردم؟

نقاهت پس از عمل جراحی بای پس معده

یکی از مواردی که متقاضیان عمل های لاغری برای یافتن پاسخ به سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس به آن میپردازند، بررسی دوران نقاهت بعد از جراحی میباشد که در جراحی بای پس معده، ابتدا به دلیل بریدگیهایی که بصورت داخلی و خارجی پس از عمل جراحی در بدن ایجاد شده، نیاز به خوردن مسکن برای کاهش درد ضروری میباشد و همچنین بایستی از پوشیدن لباسهای تنگ و چسبان که باعث مالیدن و چسبیدن به زخمها میشود بایستی خودداری شود.

همچنین ممکن است که شما 3 تا 6 هفته پس از عمل جراحی بای پس معده احساس خستگی و کم بنیگی در بدن خود داشته باشید که کاملا معمولیست و بدن برای ایجاد بهبودی در ضخمها، بیشتر انرژی خود را در آن نواحی صرف میکند و البته جای نگرانی نیست. بعد از طی شدن 6 هفته از انجام عمل جراحی بای پس معده باید قادر باشید که به زندگی عادی و طبیعی خود برگشته و اکثر فعالیتهای روزمره خود را از قبیل رانندگی کردن، حمل اجسام سنگین ، داشتن رابطه جنسی و غیره را انجام دهید.

نقاهت پس از عمل جراحی اسلیو معده

در ادمه بررسی برای یافتن پاسخ صحیح برای سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس باید به بررسی دوران نقاهت بعد از عمل اسلیو نیز پرداخت که در عمل اسلیو یک روز پس از انجام عمل جراحی ممکن است پزشک از شما بخواهد که از تخت خود پایین آمده و شروع به پیاده روی کنید که این عامل به بهبودی سریعتر شما کمک شایانی خواهد کرد. ممکن است در این دوران شما احساس خستگی زیادی داشته باشید و این امر کاملا طبیعیست و بیشتر درد خود را در هفته اول تجربیه میکنید که بوسیله مسکن تا حدود زیادی کنترل خواهد شد و پس از یک هفته به میزان بسیار زیادی دردتان فروکش خواهد کرد. تا هفت روز پس از عمل جراحی اسلیو معده، بایستی از پله ها بالا پایین نکنید و اشیا رابلند نکنید و پس از یک هفته میتوانید رانندگی کنید و پس از 3 هفته ورزشهای سبک و پیاده روی تا حدود 10 دقیقه تا یک ربع برای شما مفید خواهد بود.

البته انجام ورزشهای سنگین و وزنه برداری نیاز به سپری شدن زمان بیشتری است و شما پس از 3 ماه می‌توانید به فعالیت‌های ورزشی مانند رقص، شنا و غیره بپردازید. 4 ماه پس از عمل جراحی اسلیو معده نیز میتوانید با نظر پزشک بصورت طبیعی به باشگاه بروید. پس با توجه به نکات گفته شده در رابطه با دوران نقاهت در دو عمل اسلیو و بای پس، دادن پاسخ به سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس آسانتر است و فرد با توجه به شرایط خاص خود تصمیمات بهتری را میتواند بگیرد.

نقاهت پس از بای پس

چقدر طول میکشه مثل بقیه، غذای معمولی بخورم؟

روند تغذیه پس از عمل جراحی بای پس معده

مهمترین عاملی که برای گرفتن تصمیم آیا عمل اسلیو بهتر است یا بای پس، اهمیت دارد، توجه به رژیم غذایی بعد از عمل میباشد که بلافاصله بعد از عمل جراحی بای پس فقط بایستی که از مایعات شفاف استفاده کنید و پس از اینکه احساس کردید دچار مشکل نمی شوید کم کم از سایر مایعات مانند عصاره گوشت آبمیوه شیرین نشده و چای و قهوه بدون کافئین و همچنین شیر کم چرب و با چربی کمتر از یک درصد استفاده کنید و این رژیم آزمایش و خطا را تا یک هفته پس از عمل رعایت نمایید. پس از یک هفته از عمل جراحی بای پس معده کم کم از غذاهای پوره شده میتوانید استفاده کنید و تا 2 ماه ترجیحا با این رژیم البته با نظر پزشک پیش بروید و پس از دو ماه میتواند با تایید پزشک از غذاهای معمولی و جامد استفاده نمایید.

تغذیه پس از جراحی لاغری

روند تغذیه پس از عمل جراحی اسلیو معده

در ادامه بررسی رژیم غذایی برای یافتن پاسخ مرتبط با سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس، باید گفت که در عمل اسلیو تا یک هفته پس از عمل جراحی ، شما بایستی که از مایعات شفاف مانند آبگوشت، شیر، آبمیوه شیرین نشده، ژلاتین بدون قند و سوپ های مختلف مصرف کنید و تا یک ماه از خوردن هرنوع غذای جامد خودداری شود چون که باعث فشار به بخیه ها و ایجاد نشتی در آنها میگردد. تا یک ماه پس از عمل جراحی اسلیو معده از غذاهای پوره شده استفاده گردد و پس از آن کم کم میتوانید از غذاهای پخته شده جامد استفاده کنید و 3 ماه پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده، با تایید پزشک میتوانید غذای معمولی مانند بقیه افراد میل نمایید.

هنرمندان چه نوع عمل لاغری را انجام داده اند؟

خب تا این قسمت از مقاله عمل اسلیو بهتر است یا بای پس موارد بسیار مهمی مورد بررسی قرار گرفت. اکنون یکی از موارد دیگری که شاید نسبت به موارد قبلی در درجه اهمیت پایینتری قرار داشته باشد ولی برای بسیاری افراد حائز اهمیت میباشد این است که هنرمندانی که با مشکل چاقی مفرط مواجه هستند از چه روشی برای کاهش وزن استفاده کرده اند زیرا هنرمندان کشورمان در مقایسه با افراد معمولی، در معرض توجه و نگرش و مداقه بیشتری هستند و بخاطر این ، چاقی و لاغری آن ها بیشتر در عرصه دید افراد قرار میگیرد.

لذا بازیگران خوش تیپ و خوش هیکل به نوعی طرفداران و مشتاقان بیشتری دارند و مردم همیشه انتظار دارند تا بازیگران را خوش قیافه و به لحاظ فیزیک بدنی متناسب و خوش تیپ ببینند. حال این سوال برای افراد پیش می آید که باتوجه به اهمیت قیافه و فیزیک بدنی برای این قشر چه نوع عملی را انجام داده اند و آیا بیشتر عمل جراحی بای پس معده توسط آنها انجام میشود یا عمل جراحی اسلیو معده؟ یا سوال خود را بدین گونه مطرح کنیم که هنرمندان کشور چه پاسخی به سوال عمل اسلیو بهتر است یا بای پس داده که براساس آن انتخاب خود را انجام بدهند که کاملا منطقی می نماید.

اسلیو & بای پس

نتیجه گیری

با توجه به توضیحاتی که در رابطه با مقاله عمل اسلیو بهتر است یا بای پس داده شد، میتوان گفت که در بین جراحیهای لاغری عمل جراحی اسلیو معده عمل پر طرفدارتر و محبوبتر و کم عارضه تری بوده که در بین هنرمندان و سلبریتی ها نیز بسیار نمود و محبوبیت بیشتری داشته است. البته ذکر این نکته ضروری است که باید علاوه بر مباحثی که در این مقاله مطرح شد، افرادی که متقاضی این نوع جراحی ها هستند، بایستی بعد از مشورت با پزشک متخصص خود و انجام آزمایشات مورد نظر، نوع جراحی لاغری خود را انتخاب نمایند. امیدواریم که شما عزیزان از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و یا دریافت مشاوره از طریق راه های ارتباطی با کلینیک ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *