پشیمانی بعد از عمل اسلیو/بررسی واقعیتهای اسلیو

پشیمانی از عمل اسلیو - دکتر هاشم آقائی
  • ۱۷ اردیبهشت, ۱۴۰۲
  • دیدگاه: 0
  • وبلاگ
5/5 - (1 امتیاز)

پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده، نسبت به سایر عمل های جراحی لاغری کمتر اتفاق می افتد و در افرادی که از چاقی مرضی رنج می برند یکی از بهترین گزینه ها برای رهایی یافتن از آن است. اگر شما تصمیم قاطع گرفته اید که یک تغییر اساسی در زندگی خود بدهید و در زمینه سلامتی و تناسب اندام به یک وضعیت ایده آل برسید و متعهد شوید که در مسیری که قدم نهاده اید مصمم بوده و تا آخر مسیر نا امید نشوید، به طور قطع، انجام عمل جراحی اسلیو معده، عملی بدون داشتن ذره ای پشیمانی است و تنها علت پشیمانی، میتواند انجام ندادن زودتر آن باشد. دکتر مهدی هاشم آقائی به عنوان یکی از بهترین جراحان اسلیو در تهران عقیده دارد که جراحی اسلیو با در نظر گرفتن سایر فاکتورهای فردی، به عنوان یکی از عمل های جراحی لاغری است که با رعایت اصول و دستورالعملهای قبل و بعد از جراحی، می تواند شما را از شر چربی های اضافی خلاص کرده و تناسب اندام را برای شما به ارمغان آورد. در برخی از بیماران، پس از انجام جراحی اسلیو به علت نداشتن صبر یا نداشتن اراده لازم برای ادامه مسیر، ممکن است پشیمانی و ناامیدی حادث شود، که در ادامه به برخی از دلایل آن اشاره می گردد:

پشیمانی پس از اسلیو معده

علل پشیمانی پس از اسلیو

علل عملکردی

در خصوص علل عملکردی پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده به دو عامل می توان اشاره کرد:

انجام عمل جراحی توسط جراح غیرتخصصی و بی تجربه

اگر شما به عنوان یک بیمار، که از معضل چاقی رنج می برید، باید در انتخاب جراح ، وسواس ویژه ای به خرج داده و به هر جراحی اعتماد نکنید و پس از بررسی و انتخاب جراح مناسب بر اساس فاکتورهای مورد نظر، نسبت به انجام جراحی اقدام نمائید. شما می توانید محتوای بهترین جراح اسلیو در تهران را در این خصوص مطالعه نمائید.

عدم رعایت دستورالعمل های پس از جراحی اسلیو

علل روانی

محدودیت غذایی

محدودیت در غذا خوردن

یکی ازمواردی که باعث پشیمانی بعد از عمل اسلیو می شود به خاطر محدودیت در غذا خوردن و ترک عادات غذایی سابق می باشد. همچنین شما نمی توانید همچون گذشته انواع غذاهایی را که دوست دارید بخورید و تنوع غذایی سابق را نخواهید داشت و باید این حقیقت را بپذیرید که شما یک حسرت دائم در رابطه با خوردن غذاها خواهید داشت. رعایت دستورالعمل های تغذیه ای ممکن است که در روزهای ابتدائی آسان به نظر برسد ولی باگذشت زمان میزان سختی و سطح توانائی افراد در رعایت این دستورالعملها بسیار اهمیت دارد.

عوارض جانبی

داشتن عوارض جانبی بعد از عمل اسلیو، یک حقیقت غیر قابل کتمان است و یک جراح مجرب باید این موارد را با بیمارانش در میان بگذارد که این عوارض جانبی مانند درد معده ، حالت تهوع، نفخ معده، آروغ زدن، سوء هاضمه وغیره … از عوارض نادر جراحی اسلیو است که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید و باعث ایجاد حالت پشیمانی بعد از عمل اسلیو شود البته این عوارض زودگذر بوده و باید شما به معده جدید خود فرصت بدهید که با شرایط جدید، خود را تطبیق دهد و این نیاز به دادن زمان به آن است.

مقایسه خود با دیگران

یکی از دلایل پشیمانی بعد از اسلیو معده این است که شما با گذر زمان و تحمل رژیم غذایی ویژه، به آن نتایج دلخواه از کاهش وزن خود نمی رسید و آن انتظاری که از انجام عمل اسلیو داشتید برآورده نشده و این در حالی است که شما افرادی را در مطب هنگام ملاقات با پزشک و یا در فضای مجازی و غیره می بینید که کاهش وزن شگفت انگیزی را تجربه کرده اند و بنابراین ناخودآگاه خود را در مقام مقایسه با آنان قرار می دهید و این عاملی برای ایجاد پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده می باشد.

شیب ملایم کاهش وزن

شیب ملایم کاهش وزن

دلیل دیگری که ممکن است شما دچار حالت پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده شوید این است که شما با سرعتی که انتظار داشتید وزن کم نمی کنید و این شاید بدین دلیل باشد که شما خودتان را با افرادی مقایسه میکنید که گاه و بیگاه آنها را ملاقات می کنید و میزان کاهش وزن آنها را بدون سختی و فراز و نشیب هایشان در نظر می گیرید.

بنابراین باید این مسئله را در نظر داشت که جراحی اسلیو یک پروسه ترکیبی و زمان بر است و باید علاوه بر رعایت رژیم غذایی، باید ورزش و فعالیت های بدنی را نیز همزمان داشته باشیم.

شادی دلخواه

یکی از دلایلی که امکان دارد شما به پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده دچار شوید این است که شما علت اصلی ناراحتی و غمگینی خود تان را چاق بودن و مشکلات ناشی از آن میدانید و برای خلاصی از این حال بد، به انجام عمل اسلیو روی می آورید و پس از انجام آن، به این نتیجه میرسید که هیچ تغییری در حس و حالتان پدید نیامده است و بنابراین دچار نوعی یاس و نا امیدی از انجام آن می شوید.

نتیجه گیری

عمل اسلیو معده یک جراحی تهاجمی است که در دراز مدت و در ابتدا با یک شیب نسبتا تند و در ادامه بصورت ملایم تر منجر به کاهش وزن در شما می شود که البته علاوه بر انجام جراحی اسلیو، باید از بسیاری از تمایلات خود دست بکشید و این یک همت مضاعف را می طلبد و ممکن است که شما در طول مسیر کاهش وزن خود، دچار یاس و نا امیدی و حتی پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده شوید که با داشتن صبر و حوصله و پرداختن به ورزش های ویژه، این دوران را می توانید سپری نمائید. دکتر مهدی هاشم آقائی به دلیل داشتن تجربه فراوان و انجام مشاوره با بیماران مختلف، از تجربه بالائی بهره مند می باشد و شما می توانید با انتخاب ایشان برای انجام جراحی اسلیو و سایر جراحی های لاغری، علاوه بر داشتن یک تجربه موفق از جراحی، شما را در طول مسیر پر پیچ و خم پس از آن نیز یاری دهد ودر رسیدن به هدف نهائی، که همان تناسب اندام و داشتن یک زندگی شاد است یاری دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *