توقف کاهش وزن پس از جراحی اسلیو | 100% قطعی

توقف کاهش وزن پس ازجراحی اسلیو-هاشم آقائی
  • ۲۷ اسفند, ۱۴۰۱
  • دیدگاه: 0
  • وبلاگ
Rate this post

توقف کاهش وزن پس از جراحی اسلیو یک اتفاق قابل پیش بینی و محتمل در افرادی است که بوسیله جراحی اقدام به کاهش وزن کرده اند و از سایر روشهای مکمل مانند رژیم غذایی و ورزش نمیتوانند استفاده کنند. ما در این مقاله به بررسی روش جراحی اسلیو و چگونگی کاهش وزن بوسیله این روش پرداخته و سپس به علل توقف کاهش وزن در افرادی که اصطلاحا دچار استپ وزنی میشوند و چگونگی شکست این توقف وزنی میپردازیم.

دکتر مهدی هاشم آقائی متخصص جراحی های لاغری و اسلیو و با هزاران عمل موفق در این عرصه و با کسب تجارب فراوان میتواند از شروع پروسه لاغری به وسیله جراحی اسلیو تا انتهای این مسیر که دستیابی شما عزیزان به وزن ایده آلتان می باشد در کنارتان بوده و مشاوره های تخصصی لازم را به شما خواهند داد و همچنین به شما کمک میکند که در مواقع ایجاد مشکلاتی از قبیل توقف کاهش وزن پس از جراحی اسلیو، راهنماییهای و دستورالعملهای لازم را در اختیارتان قراردهد. شما میتوانید از طریق شماره های درج شده در سایت، برای گرفتن نوبت مشاوره اقدام نمائید.

جراحی اسلیو چیست؟

جراحی اسلیو معده به نوعی از جراحی لاغری به روش لاپاراسکوپی یا بسته اطلاق می شود که در آن جراح بوسیله چند برش کوچک بر قسمت بالایی شکم ابزارهای جراحی را به داخل واردمیکند. در این عمل جراح تقریبا 80درصد از معده را از بخش اصلی آن جدا کرده و بخش باقیمانده که به شکل یک موز یا اصطلاحا آستین پیراهن میباشد به عنوان معده بیمار باقی می ماند.

روند کاهش وزن در جراحی اسلیو

در روش جراحی اسلیو، روند کاهش وزن در ماههای اول بسیار سریع بوده، بطوری که در 12 تا 18 ماه اول بعد از جراحی اسلیو در حدود 50تا 60 درصد از وزن اضافی بدن کاهش می یابد. کاهش وزن هر بیمار ارتباط مستقیمی با شاخص توده بدنی ابتدایی بیمار و بیماری های مرتبط با اضافه وزن، سن و سایر عوامل تاثیر گذار دیگر دارد.

علت کاهش وزن پس از اسلیو معده

کاهش وزن درکنار ورزش و رژیم غذایی مناسب نتایج چشمگیری را برای بیمار رقم می زند که این کاهش وزن به دلیل کوچک شدن حجم معده به میزان 80 درصد که طبیعتا گنجایش آن برای غذای مصرف شده بسیار کم بوده و دلیل دوم نیز به علت اینکه بخش هایی از معده که وظیفه ارسال سیگنال گرسنگی به مغز را بر عهده دارند به همراه بخش جدا شده خارج می شود و عملا سیگنال عمده ای برای گرسنگی همانند سابق به مغز ارسال نخواهد شد واین دودلیل به همراه رژیم درمانی و ورزش نتایج شگفت انگیزی را در کاهش وزن ایجاد خواهند کرد.

علل ایجاد استپ وزنی

علل ایجاد استپ وزنی

توقف کاهش وزن پس از جراحی اسلیو زمانی است که کاهش وزن پس ازطی یک کاهش سریع به یکباره کند شده و یا کاملا متوقف می شود. استپ وزنی موقتی است و دلیل اصلی آن تلاش‌های بدن برای ایجاد سازگاری با رژیم غذایی جدید و منبع انرژی جایگزین برای حفظ عملکرد های عمومی و سلامتی پایدار خود باشد. دلایل مختلفی برای توقف کاهش وزن پس از جراحی اسلیو یا همان استپ وزنی با توجه به تفاوتهای فردی وجود دارد که می توان به چند مورد اصلی میتوان اشاره کرد :

  • عدم رعایت رژیم غذایی پس از عمل جراحی اسلیو
  • ورزش نکردن و پیروی از یک زندگی ساکن و بدون تحرک
  • دفاع وسازگاری معده با وضعیت جدید غذایی برای جلوگیری از کاهش وزن بیشتر

استپ وزنی 3 هفته پس از عمل اسلیو

بسیار از افرادی که تجربه توقف کاهش وزن پس از جراحی اسلیو را دارند بر یک موضوع مشابه تاکید دارند و آن توقف کاهش وزن پس از از 3 هفته پس از عمل می باشد.

استپ وزنی پس از هفته سوم که شبیه یک دست انداز در یک جاده پرسرعت می باشد که پس از کاهش وزن سریع پس از اسلیو که عمدتا به علت از دست ترکیبی آب بدن و چربی وماهیچه است و پس از آن بدن با وضعیت جدید معده سازگاری پیدا کرده و منجر به استپ وزنی می گردد.

البته سپری کردن و عبور از این استپ وزنی یا دست انداز وزنی به روشی که برای عبور از آن مرحله به کار می گیرید برمی گردد و شما باید با پزشک خود در این رابطه مشورت کنید و شاید نیاز باشد که رژیم خود را عوض کنید یا دستورالعمل خاصی را دنبال نمایید.

کاهش وزن آهسته بعد از اسلیو معده

یکی از مسائل و مشکلاتی که در رابطه با توقف کاهش وزن پس از جراحی اسلیو بوجود می آید کاهش بسیار آهسته و کند وزن است که در بعضی از افراد با توجه به شرایط خاص بدنی و سازگاری ویژه با عمل اسلیو، کاهش وزن بصورت بسیار آهسته اتفاق می افتد که در بعضی مواقع سبب دلسردی و نا امیدی در افراد می گردد.

به دلیل اینکه شما بعد از جراحی اسلیو خود را با کسانی که این عمل را انجام داده اند و روند رو به رشد و کاهش وزن بسیار سریع آنها را می بینید و با کاهش وزن کم خود مقایسه می کنید و ممکن است که دچار یاس و نا امیدی شوید.

باید در این بخش این نکته را خدمت شما عزیزان عرض کنم که کاهش وزن آهسته لزوما بد نیست و به دلیل سازگاری خاص بدن شما و تفاوتهایی است که کاملا طبیعی است و شاید نتایج بدست آمده از عمل نتایج درخشانتری نسبت به افرادی باشد که بصورت بسیار سریع دچار کاهش وزن می شوند.

بخاطر اینکه در کاهش وزن بصورت آهسته، بدن شما دچار استپ وزنی خاصی نمیشود و شما انرژی بیشتری در طول پروسه کاهش وزن خواهید داشت و همچنین پوست شما به دلیل کاهش وزن آهسته، دچار افتادگی و شل شدن زیادی نمی شود. در نهایت باید گفت که بیمارانی که کاهش وزن آهسته را تجربه می نمایند، در نهایت به اندازه سایر بیماران وزن خود را کم می کنند و در بعضی مواقع نتایج ویژه تری را خواهند داشت.

روشهای شکست استپ وزنی (1)

روشهای شکست استپ وزنی پس از اسلیو معده

توقف کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده در افراد مختلف متفاوت است و برای شکستن این استپ وزنی باید استراتژی خود را برای هر فرد تغییر دهیم و از متخصص تغذیه، مربی ورزشی و خود جراح کمک بگیریم.

روشهای مهم برای شکست استپ وزنی
  • استفاده از یادداشت روزانه رژیم غذایی، کالری دریافتی، میزان وزن و عادات ورزشی مناسب
  • مشورت با متخصص تغذیه برای ایجاد تغییرات در رژیم غذایی
  • استفاده از ورزش های با شدت بالا و درعین حال پیش رونده وصعودی
  • حفظ سلامت روان برای جلوگیری از ایجاد افسردگی یا خستگی روانی بعد از عمل اسلیو

 نتیجه گیری

با توجه به موضوعاتی که مطرح شد توقف کاهش وزن پس از جراحی اسلیو ممکن است کاملا اجتناب ناپذیر باشد و نوع مواجه با آن و نحوه شکستن و عبور کردن از این مرحله بسیار مهم و ضروری می باشد.

دکتر هاشم آقائی از متخصصانی است که با توجه به سالها تجربه در این زمینه، به شما می تواند در این زمینه کمک بسیار شایانی نماید و با مشاوره های خود پس از عمل این مسیر را برایتان هموارتر نماید و کمک کند که یک کاهش وزن ایده آل و بدون مشکل و راحتتری را داشته باشید.

تلفن مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *